נעים להכיר,

שמי איתן חלילי, נולדתי בשנת 1973 באירן ועליתי לארץ בגיל 13. לאחר השירות הצבאי, התחלתי את דרכי המקצועית בתחום הקמעונאות, אך לימודי מנהל עסקים לקחו אותי דווקא לעולם הפיננסי. עסקתי שנים רבות בבנקאות בתפקידים שונים, כמעט בכל התחומים המרכיבים אותה ובפרט בתחום המשכנתאות. במקביל השלמתי לימודי תואר שני במנהל עסקים ובחרתי במימון כתחום ההתמחות, בנוסף להתמחות שהייתה לי במערכות מידע. שילוב ההתמחויות והניסיון המקצועי הביא אותי לעבוד בחטיבת מערכות מידע באחד הבנקים הגדולים, כמנתח מערכות ומנהל פרויקט במסגרת פרויקטים שונים לניהול סיכוני אשראי.
523541_10202443208465246_1628446820_n
איתן חלילי
בעלים

כעת, אני שמח שהזדמן לי להתחיל לרכז את המידע והניסיון שצברתי בתחום האשראי ומשכנתאות לתוך כלי אחד. בעזרת צוות מייעץ, השתדלנו מאד לשמור על פשטות כדי שכמעט כל אחד יוכל להשתמש בסימולטור המשכנתאות (מכאן השימוש בלשון רבים באתר, כי ללא סיוע של אנשים מיוחדים זה לא היה מתממש. כך שהקרדיט הוא ל"אנחנו").

תחום הנדל"ן כיום נמצא בגאות המקשה על רוב האוכלוסיה לממש את חלום הדירה. חוסר הידע הפיננסי שמקורו בהיעדר חינוך פיננסי בסיסי, ופיזור המידע במקורות רבים ושונים, מקשה עוד יותר על קבלת החלטות בתחום זה. כולי תקווה שריכוז המידע בכלי אחד תוך מתן הסברים מפושטים בעת החישובים, יוכל להביא תועלת למספר רב של אנשים אשר זקוקים לכך.

איך נולד הרעיון

הרעיון התחיל מהתלבטות אחת פשוטה:

"אני לא יודעת איזו דירה אני יכולה לקנות עם המשכורת שלי"

זה משפט שבמקרה שמעתי מקרובת משפחה באחד האירועים המשפחתיים. זה מיד הזכיר לי את סימולטור המשכנתאות שבניתי לפני כמה שנים כדי לייעץ ללקוחות. הכלי שימש אותי בצורה יעילה מאד לתכנון משכנתאות ובכל פעם הוספתי לו פיצ'ר אחר שראיתי בו חיוני כדי לייעץ ללקוחות בצורה יעילה יותר. ביניהם גם הפיצ'ר של חישוב מחיר דירה אפשרי בהתאם ליכולת כלכלית, שבקלות יכל לתת מענה להתלבטות שלה.

באותו הרגע חשבתי שאני צריך לפשט את הכלי בצורה כזו שגם משתמש לא מומחה יוכל להבין אותו ולהשתמש בו. הרעיון שהתגבש היה לבנות כלי שמאפשר באופן עצמאי ובקלות להתגבר על התלבטויות ולקבל החלטות, וכך להביא תועלת בעלות מינימלית למספר רב של אנשים שזקוקים למשכנתא במקביל.

מכאן התחילה העבודה על אותו סימולטור משכנתאות כדי להפוך אותו לכלי כזה שבנוסף לחישובים חיוניים, גם מרכז את כל המידע במקום אחד והוא מספיק פשוט להבנה כדי שמשתמש רגיל יוכל להשתמש בו ולהפיק ממנו תועלת.

לאחר כמה חודשי עבודה אינטנסיביים, התוצאה הייתה תחילה "מחשבון משכנתא" בגרסת בטא שהפך עם הזמן למשופר עוד יותר, כך שבחרנו להשתמש במונח מתאים יותר עבורו - "סימולטור משכנתאות". 

אני ממתין תמיד בקוצר רוח לשמוע עוד תגובות של משתמשים כדי להבין עד כמה ואיך הסימולטור עזר להם ומה ניתן לעשות כדי להפוך אותו ליעיל עוד יותר. לכן, אם השתמשתם בסימולטור המשכנתאות, אשמח לקבל מכם משוב >>

אודות המודל העסקי

קהל יעד יחיד >

בחרנו להשתמש במודל עסקי פשוט ולהתמקד בקהל יעד יחיד: אתם המשתמשים! לא מפרסמים, לא בנקים ולא שום גוף אחר שממנו אנחנו מקבלים תשלום, תגמול או כל הטבה אחרת בגין הפניה או שיתוף מידע. לכן אנחנו מבקשים תשלום בגין המוצר מכם המשתמשים >

מוצר מיטבי >

התמקדות בקהל יעד יחידי, מאפשרת לנו להיות חופשיים מניגודי אינטרסים שעלולים להיווצר ולכן אנחנו יכולים לספק בבטחה את המוצר המיטבי שאנחנו מאמינים בו ומשוכנעים שהוא לטובתו המוחלטת של המשתמש הסופי >

שיתוף חברתי >

בהיות המוצר מיטבי למשתמש הסופי, אנחנו מאמינים שהערך והתועלת שהמוצר מספק, יביאו לשיתוף המידע על קיום המוצר בין חברים >

מחיר שווה!

הסתמכות על שיתוף חברתי מאפשרת לנו לא להעמיס על המחיר עלויות שיווק ופרסום גבוהות, כך שאנחנו יכולים להציע את המוצר במחיר שווה מאד ביחס לתועלת שאתם יכולים להפיק ממנו!

אז אם אהבתם את הרעיון ואת המוצר שלנו, שתפו את האתר עם חברים שזקוקים למשכנתא.
אנחנו מאמינים שהם יודו לכם, ובוודאי גם אנחנו!

אודות היישום

סימולטור המשכנתאות הנו יישום הפועל על Excel, אך הוא רחוק מלהיות דומה לגיליון Excel פשוט. זהו קובץ אפליקציה (exe.) הפועל על Excel אך אינו דורש שום ידע בתוכנת Excel עצמה ובפונקציות השונות שלה. הוא מתנהג ככל אפליקציה בה מזינים נתונים ומקבלים תוצאות.

למה הסימולטור פועל על Excel?

הסימולטור פועל על Excel מכיוון שפיתחנו אותו באמצעותו.

Excel כידוע הוא אחד הכלים הותיקים והנפוצים שנמצא עד היום בשימוש ואפשר לעשות איתו דברים נפלאים. למרות שנראה כלי יחסית פשוט, יש בו יכולות רבות שמאפשרות לפתח איתו פונקציות מורכבות שלא נופלות מיכולות מערכת שפותחה באמצעות שימוש במיטב שפות תכנות מתקדמות. הוא בעל פונקציות חישוב רבות ומגוונות מצד אחד וממשק משתמש נוח מצד שני. בנוסף הוא מאפשר שימוש בקודים בשפת תיכנות Visual Basic for Applications, מה שלוקח את היכולות שלו אל מעבר לפונקציות חישוב המובנות בו. הגמישות של הכלי הופכת אותו ליעיל כדי להוציא אל הפועל רעיונות חישוביים מורכבים בצעדים יחסית מהירים שניתנים לשינוי בקלות. הוא נמצא כמעט בכל מחשב, דבר שמאפשר לשתף את הרעיון שלך בקלות יחסית עם בעלי עניין אחרים.

הבחירה ב- Excel ככלי לפיתוח בשלב הנוכחי הייתה הבחירה האופטימלית מכמה סיבות, ביניהן:

  • תכונות שפורטו לעיל אפשרו לנו בהחלט לספק את התוצרים שאנחנו רואים כחשובים ובעלי ערך למשתמש;
  • פיתוח ב- Excel אפשר לנו להתמקד יותר בפונקציונאליות ופחות בהשקעת משאבים יקרים בפיתוח על פלטפורמה מורכבת יותר. כך שאנחנו יכולים להציע מוצר בעל תועלת רצויה במחיר נמוך יותר;
  • ועוד מספר שיקולים, כגון מזעור סיכונים.

בשורה תחתונה, אנחנו מאמינים שמה שחשוב יותר למשתמש הם הפונקציונליות, התועלת והערך שאנחנו מספקים ופחות הפלטפורמה. 
לכן החלטנו ללכת על ניצול ידע, ניסיון ומשאבים קיימים ולפתח את סימולטור המשכנתאות באמצעות Excel ו- VBA.
כך כאמור אנחנו יכולים להציע מוצר שלא נופל באיכות תוצריו במחיר נמוך יותר מאשר היינו מפתחים אותו על פלטפורמה אחרת.

מהימנות החישובים

כל נתון המחושב בסימולטור המשכנתאות, עובר סדרת בדיקות מקיפה כחלק מתהליך הרצת תסריטי בדיקות שונים כמקובל. על כן הסבירות לקבלת חישוב שגוי היא קלושה ביותר. כמו כן, תוצאות החישובים בסימולטור המשכנתאות נבדקו ואושרו על ידי משרד רואה חשבון אבנר סמוכה (טל': 09-8615873). מה שאומר שאתם יכולים להיות בטוחים עוד יותר שאתם מקבלים תוצאות חישוב נכונות ואמינות. למרות כל זאת, אם במהלך השימוש נתקלתם בנתון הנראה לכם לא סביר, תפנו אלינו ללא היסוס באחת הדרכים המצוינות בסימולטור המשכנתאות או באתר.

בברכה,
איתן

השארו מחוברים

לקבלת עדכונים שוטפים הצטרפו לעמוד הפייסבוק

הצטרפו לפורום תמיכה ודיון בפייסבוק

כדי להיות הראשונים לצפות בסרטוני הדגמה הרשמו לערוץ היוטיוב

השתמשתם כבר בסימולטור המשכנתאות?

נשמח אם תענו על סקר קצר:

שינוי גודל גופנים